Prijatie diskomfortných situácií je obohacujúce.

Častokrát som sa nachádzala v situáciách, ktoré som odmietala, pretože som sa v nich necítila dobre. Bolelo ma aj pomyslenie na to, že neviem ako to vyriešiť. Myseľ mi pracovala na plné obrátky hľadajúc cestu von z bludného kruhu. Hlavou mi prebleskovali rôzne scenáre. Vyčerpávalo ma to. Výsledkom bola únava, podráždenie a nechuť žiť. 

Keď som sa silou mocou snažila niečo vyriešiť, stávala som sa obeťou samotnej situácie. Vtiahlo ma to dovnútra a strácala som nadhľad. Jediné moje prianie bolo, nech to už skončí. Predstavovala som si situácie ako som už z toho vonku a je mi dobre. 

Počkaj, počkaj. Uvedomila som si, že utekám stále preč od danej situácie. Dôvodom bol strach z neistoty. 

Zastavila som sa. Hlboký výdych a nádych. Prišlo uvoľnenie. Všetko sa pre niečo deje. Nič nie je márne. Vrátila som sa do prítomnosti. Ja som tu a teraz. 

Zmenila som optiku na danú situáciu. Asi mi má táto situácia niečo priniesť. Čo to je? Uvoľnila som sa do pocitu, že všetko je v poriadku, tak ako to je práve teraz. Presne takto to teraz potrebujem. 

Prijímam túto situáciu ako darček od života, ktorý pomaličky rozbaľujem s nadšením, čo to asi bude. Týmto nastavením mením negatívnu deštruktívnu energiu na pozitívnu konštruktívnu energiu. Deštrukciu sprevádza strach a boj. Konštruktívna energia sa prejavuje cez dôveru, chuť tvoriť a experimentovať. Odovzdala som sa životu s vierou, že vždy a všade je o mňa postarané. 

A zrazu prišiel nový nápad a moment prekvapenia. Aha moment, ktorý vo mne spustí slzy dojatia a vďaky, že to predsa malo všetko zmysel. Nebyť tej nepríjemnej situácie, všetko by som riešila po starom. 

Nakoniec som vďačná, že sa to všetko udialo. Celý ten proces bol pre mňa obohacujúci. Výsledkom je radosť zo života. Dovolila som si prijať nepríjemnú situáciu ako výzvu a šancu začať robiť niečo inak. 

Z lásky k životu, 

Dana