Animal Flow by Jánošík

www.facebook.com/animalflowbyjanosik

Program Animal Flow® určite evokuje pocit zábavy a kreativity, ale jeho srdce stále stojí pevne vo vede. Pri cvičení vychádza z viacerých osvedčených konceptov vedy a kineziológie, aby sformuloval jej celkový prístup ku kondícii a pohybu. 
Je to výlučne tréning s vlastnou váhou. Kladie dôraz funkčný pohyb zameraný na anatomické subsystémy. Je navrhnutý tak, aby sa integroval do radu fitness programov.
Špecifické cvičenia sú samy o sebe vysoko účinné na zvýšenie pohyblivosti, flexibility, stability, sily, vytrvalosti a schopnosti nervosvalového vývoja.
Štvornásobná poloha s oboma rukami a oboma nohami na zemi je základnou polohou.
Existuje stále viac dôkazov, ktoré podporujú účinnosť pohybu okolo tejto polohy. Naučiť sa plaziť hrá dôležitú úlohu v našich raných fázach neurového vývoja. Dieťa zažíva proces pohybu prostredníctvom plazov aj cicavcov plazivé fázy. Tieto fázy sú veľmi dôležité pre vývoj nervov koordináciu a súčasne budovanie svalových synergií, ktoré budú
základ pre dvojnohú chôdzu. Výhody štvornásobného pohybu nie sú vyhradené iba pre mladých.

Volám sa Peter a venujem sa Asthange Yoge uz cez 10rokov. Animal Flow som sa začal učiť preto lebo verím že je to velľmi hravý a funkčý pohyb. Pohyb je základom života a hravé dieťa v sebe máme všeci a je len na nás ako dlho sa budeme citit mlado v našom tele. Verím že sme všeci jedinečný a každému z nás vyhovuje niečo iné. Spoločne môžeme vytvoriť pohyb a cvičenie ktoré bude pre nás ideálne. Udržujme naše telo flexibilné, našu myseľ pokojnú, dych vedomý a srdce milujúce. Aby sme si mohli užívať život hravo a naplno. Niekedy aj malá zmena môže priniesť veľké rozdiely. A preto navrhujem, aby ste pochybnosti a nedôveru odložili bokom a namiesto toho siahli po zvedavosti, otvorenosti a našej prirodzenej hravosti.